Hakkımızda – Fauchon Paris
Hakkımızda

HAKKIMIZDA

130 YILI AŞKIN MUTFAK SANATINDA

FAUCHON, yıl boyunca tüm ürün kategorilerinde duyusal ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar: şarküteri, mahzen, pastane, çay, şekerleme ve çikolata. Tasarımlarının zarafetini, tariflerinin inceliğini ve atalardan kalma bilgi birikimini hediye kutuları kompozisyonunda birleştiren FAUCHON, rafine ve gurme hediyelerin referansıdır.

1886’dan beri FAUCHON uzmanları, olağanüstü kalitede hammadde arayışı içinde Fransa’yı baştan başa dolaşmaktadır. Bugün Evin Şeflerinin yaratıcılığı ve tutkusuyla hareket eden FAUCHON, mevsimlere göre, zamandan ve Fransız mutfak mirasından ilham alan gurme tatlarla yenilikçi kreasyonlar etrafında yeni bir deneyim sunuyor.
FAUCHON, en küçük özenden olağanüstü hediyelere kadar, her seferinde kendi cesaretiyle geniş bir hediye kutusu ve lezzet koleksiyonunu sizin için hayal etti.
Göze ve damak zevkine hitap eden, tüm duyulara hitap eden…

1886’da Paris’te kuruluşundan bu yana FAUCHON, Fransız tarzında ve dünya çapında mutfak mükemmelliğini paylaşıyor. Nadir ve eşsiz olanın tadına varan marka, fantezi, cüret ve yaratıcılığı bir araya getiriyor. Her şey 1880’lerin başında başladı. Doğrudan Calvados’tan gelen Auguste Félix Fauchon, kariyerine Félix Potin’de çırak olarak başladı ve 1885’te dört mevsim arabasıyla Fransa’nın en iyi meyve bahçelerinden ve sebze bahçelerinden meyve ve sebzeler sunduğu Madeleine pazarına katılmadan önce. Bir yıl sonra, Place de la Madeleine’de Fransız ürünleri konusunda uzmanlaşmış ilk marketini açtı.

FAUCHON ile Auguste, alışılmışın dışında kaliteli ürünler sayesinde tüm Paris’in sevgilisi oldu: Sarah Bernhardt’ın daha sonra reklamını yapacağı LU bisküvileri ve ünlü Maggi bulyon küpleri FAUCHON’da. sonra geldi

1952’de Auguste Fauchon’un varisleri Fransa’daki en ünlü bakkal dükkanını Poulain çikolata fabrikasının sahibi Joseph Pilosoff’a sattı. Pilosoff şirketi muazzam bir şekilde geliştirecek ve daha sonra torunu Martine Prémat tarafından 1998 yılına kadar devralacak ve şirketi birkaç yatırımcıya satacak.